Jdi na obsah Jdi na menu
 


Libín

27. 10. 2007

 

Kdybych chtěl jet na Šumavu sám, použil bych z Prahy ranní expres Jóže Plečnik, který má přímý vůz až do Černého Kříže. Ale Fanda by doma před pátou nevstal. Proto odjíždíme ve čtvrtek 9.8.2007 v 7:14 rychlíkem R 631 a vystupujeme v Českých Budějovicích v 10:04 (tedy teoreticky, prakticky má i náš vlak obligátní patnáctiminutové zpoždění). V 10:34 nám jede osobák. Projíždíme lokálkou jihočeskou krajinou, objíždíme Kleť, máme pod sebou Český Krumlov, jedeme po břehu Lipna. Pak přestupujeme v Černém Kříži a podél Mrtvého luhu vjíždíme v 13:26 do Volar. Tady na hromadný přestup čekají davy lidí, kol, psů … V 13:56 odjíždíme z Volar směrem na Prachatice a Čičenice. Trať 197 se romanticky vine hlubokými hvozdy mezi masívem Libínu a vojenským újezdem Boletice, na který jsou místy zajímavé výhledy.Ve 14:37 vystupujeme na zastávce Prachatice Lázně. 
ObrazekNad námi se tyčí Libín, který chceme zdolat, ale bouřka nás žene na autobusové nádraží. Serpentinami na Libínské sedlo se radši necháme vyvézt. Zde už je po bouři, a tak v slunečním odpoledni stoupáme na rozhlednu. Stále je to ještě docela slušná procházka – 2 km po modré s dost velkým převýšením. Rozhledna na Libínu nabízí dokonalý kruhový rozhled na Prachatice a podhůří Šumavy, ale i na Boubín, Bobík, hlavní hřeben nad Lipnem a zmíněný vojenský prostor. Za ideální viditelnosti jsou prý vidět Alpy. Věřím tomu. Ovšem my v oparu sotva tušíme Třístoličník. Otevřeno mají do 16:30. V bufetu pod věží dobře vaří, oblíbený je guláš v chlebu. Ale turistickou známku nemají. Škoda.

Klesáme zpět do Libínského sedla. Večeříme v Hostinci u Brabců. I zde dobře vaří, mají minutková i hotová jídla a čisté trubky, za které dostali ocenění. Naproti je turistická základna KČT. Zde trávíme za levný peníz noc. V pětilůžkovém pokoji s palandami jsme sami. Před spaním hledáme zbytky pohraničního opevnění v okolí. Jeden bunkr skutečně nedaleko silnice skutečně nalézáme. Pak jdeme s Frantíkem spát. Ráno je také den.
http://www.tisicovky.cz/cs/hory/sumavske-podhuri/libin-hlv197/info/
http://www.lucy303.estranky.cz/clanky/fotky-vylet-
http://www.rozhlednyunas.cz/rozhledny/libin-u-prachatic/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ztgzf

(fgfggv, 12. 5. 2008 11:28)

tgthgogkizjuftj