Jdi na obsah Jdi na menu
 


Břeclav

21. 8. 2007

V sobotu 18.8.2007 jsme se s Frantou vrátili z cest po Moravě. Od 30.7. jezdíme na měsíční klasické síťové jízdenky. Ty jsou přenosné, a tak mě tento týden střídá manželka Eva. Jeli s Frantíkem na pár dní do Beskyd.

ObrazekMy jsme se synem již potřetí trávili několik dní v břeclavském kempinku pod zámkem.Poprvé jsme zde byli se stanem, podruhé již v chatičce. Letos jsme si pobyt v chatičce prodloužili skoro na celý týden. Kemp nabízí dva typy chat – velké a malé. Ty malé jsou opravdu malinké – dvě lůžka po stranách, okénko se síťkou proti komárům, minipolička, žárovka a věšáček. Do uličky se vejde kufr a to je vše. Na přespání pro dva lidi to však stačí. Cena je již několik let stabilní – dvě stovky za chatku a noc. ObrazekV ceně jsou obsaženy čisté toalety, sprchy se stabilně teplou vodou ze solárních panelů bez dalších příplatků a kuchyňka. Za poplatek se zde postarají o kola. Cyklisté jsou zde vítáni a přespává jich zde řada, protože většinou tu není problém sehnat nocleh kdykoliv. Zámluva je však jistější. Ve společenské místnosti je i bufet, kde ráno od sedmi hodin prodávají snídaně a večer i teplé večeře dle výběru. K dispozici je televize a stolní fotbal. http://www.autokemp.breclav.net/Czech/Up.htm
ObrazekKemp je naproti vyhořelému zámku, který v nočním osvitu inspiruje ke strašení dětí bílými a černými paními. Přímo u zámku je prima bistro s výtečnými utopenci, tvarůžky, nakládaným hermelínem, klobásami a několika druhy piv od Bernarda. Specialitou je komplexní nabídka ovocných destilátů včetně oskerušovice. Ceny jsou příjemné, obsluha také. Oboje máme dlouho vyzkoušené.
Z nádraží na zámek a do kempu je to po zelené asi 1,5 km po hlavní obchodní třídě. Atmosféra je velmi italská – obvykle azurové nebe doplňuje řada pizzérií, cukráren a hlavně řada okének s mnoha druhy výborné a na pražské poměry neskutečně levné zmrzliny. Nechybí ani rychlá občerstvení či klasické restaurace.
Historických památek Břeclavi mnoho nezbylo. Kostel na náměstí je hypermoderní. Nejzajímavější je synagóga spravovaná poblíž stojícím muzeem. Interiér umí zapůsobit na dospělé i na děti. ObrazekZa kempem směrem na Vídeň ležící Poštorná, která k Břeclavi tak trochu patří, má excelentní romantický kostel, který stojí za obhlídku. Břeclav je však především nástupním místem pro celý lednicko-valtický areál, Pohansko a Pálavu. Pro nás jako vláčkaře nabízí především možnost přímého a rychlého spojení s Prahou, Olomoucí i Ostravou. Přístupné je snadno celé Slovácko či Znojmo. A z Vindobóny si člověk může udělat socku do Brna. Cesta pod Petrov trvá třicet minut, což nezvládne ani metro z jednoho konce Prahy na druhý. Na Brněnsku pak funguje asi nejpropracovanější integrovaný dopravní systém u nás. Ještě o něm budu psát, až se dostanu k putování po Moravském krasu. Proto do Břeclavi s Frantou rádi jezdíme a rádi zde i přespáváme.

Kromě toho jsou zde lidé sice výrazně chudší než v Praze, ale od sluníčka a vínečka poněkud pohodovější a většinou není problém se s nimi dohodnout.

www.cyklistevitani.cz
http://www.breclav.org/
http://www.slovacko.cz/pl/cil/cil.py?idcile=CIL2480

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář