Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZOO Lešná.

21. 3. 2008

 

Je čtvrtek 16.8.2007. Ve 14:03 osobním vlakem opouštíme Vizovice. Vlaky do Zlína jezdí v hodinovém taktu a my jsme rádi, že na nádraží vidíme zelené vozy Regionovy. Ve 14:27 vystupujeme ve stanici Zlín-střed.

Po vystoupení z vlaku se vracíme kousek zpět do podchodu, kterým se dostáváme do parku, dále na hlavní náměstí, i to přecházíme a jsme na nejrušnější křižovatce ve Zlíně. Zde je stanice městských autobusů s názvem Dlouhá. V automatech kupujeme vhodné lístky a čekáme na spoje linek 34 a 36. Jízda do zastávky Lešná ZOO trvá 16 minut.
Místní zoologická zahrada se nachází v historickém zámeckém parku zámku Lešná. Tento leží na území zahrady a jeho ho možné také navštívit – za příplatek ke vstupence. To jsme nestihli, protože brány zahrady se zavírají v 18:00. A je se v ní na co dívat!

Obrazek

Začínáme skleníkem Yucatán s autentickým mexickým prostředím. Skleník je bez příplatku a přitom se vyrovná předraženému skleníku v trojské botanické zahradě. Dále je celá expozice rozdělena podle světadílů. Běžné jsou průchody výběhy či voliérami. Například v „Austrálii“ mezi návštěvníky po cestě proskakují klokani. V amazonském jezírku se vedle nás z vody vynořil krokodýl. V „Africe“ jsem se mohl lvovi dívat do očí. Přitom nás odděloval jen příkop a záhon květin. Asii reprezentují kromě tygrů i malajští medvědi, které jsem jinde u nás zatím neviděl. Jednotlivé světadíly jsou odděleny parkovými zónami klidu, kde je možné posedět pod vzácnými velikány z minulých staletích a kochat se pohledem na oduševnělou zahradní architekturu. Bohaté možnosti k vydovádění zde mají i děti. Přesto zahrada nepůsobí dojmem lunaparku a je vhodná pro smysluplný odpočinek všech generacích. 

V 18:00 opouštíme zahradu a čekáme na autobus. Jsme na pečlivě upraveném prostranství vysoko nad městem a můžeme se kochat pohledem na okolní zalesněné kopce. Ani se nám dolů do ruchu Zlína nechce. Po vystoupení z autobusu rychle přebíháme náměstí i park. Na poslední chvíli nastupujeme do vlaku. V 19:20 vystupujeme v Otrokovicích. Všechny nádražní hospody jsou nepoužitelné, tak si v bufetu těsně před zavírací dobou kupujeme poslední obložené bagety, abychom nebyli bez večeře. V 19:57 nastupujeme do R 812 a ve 20:45 vystupujeme v Břeclavi. Za vytrvalého silného deště procházíme tichým městem. Promočeni si dáváme v našem kempu horký čaj a grog. Frantík je přesto spokojený. Viděl zlínskou zoo a ta se mu velmi líbila.
http://www.zoo-lesna-zlin.cz/
http://www.kulickovatrida6.estranky.cz/fotoalbum/vylet-do-zoo/zoo-lesna
http://www.pruvodce.com/lesna/index.php3?idn=440&starsi_akce=ano
http://zebricka.webgarden.cz/yukatan-zoo-lesna
http://www.myshaweb.cz/zamek-lesna-zoo-zlin/
http://zlin.cz/index.php?ID=25100

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář