Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předsilvestrovské Louny.

31. 12. 2006

V 7:40 vyjíždíme s Frantou z Masarykova nádraží v Praze do Kralup nad Vltavou. Tam máme rychlý přestup na lokálku přes Slaný do Loun ( http://www.mulouny.cz/ ). Po desáté hodině vystupujeme na zastávce Louny střed a podél autobusového nádraží jdeme na náměstí.

ObrazekHned pod vlakovou zastávkou nás zaujme kamenný gotický kostelík. Pak přejdeme hlavní silnici a po pěší zóně míříme do historického jádra starobylého města. Podobně jako sousední Žatec nebo Kadaň i Louny hezky oprášily svůj středověký kabát. PObrazekřestože je inverze a mlha, je co fotit - opravené hradby, ranesanční domy, Žatecká brána. Dominantou města je chrám sv. Mikuláše. Za 10 Kč je možno v odpoledních hodinách vylézt na ochoz věže a pokochat se (pokud není mlha) pohledem na homole Českého středohoří. I v mlze však jsou Louny z ptačí perspektivy zajímavé.
Obědváme v hotelu za kostelem. Výběr jídel mají bohatý, hotovky jsou také. Ráno však skončila generálka na Silvestra, tak to všude dle toho vypadá. Vaří ovšem dobře. ObrazekPo obědě stoupáme na věž a potom míříme za roh do okresního muzea. Vstupné je opět 10 korun, děti polovic. Sbírky jsou zaměřené zejména na geologii Českého středohoří a pak dobu husitskou. Paní v muzeu jsou mimořádně ochotné.

Ve 14:45 odjíždíme vláčkem z Loun přes pohoří Džbán do Rakovníka. Tichá a zádumčivá údolí Džbánu nás dokážou zaujmout. Stojí za jarní výlet. V Rakovníku je přestup na osobák do Prahy. Tam jsme v 18:06.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář