Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mosty u Jablunkova.

16. 10. 2007

 

  Je pondělí 6.8.2007 a my s Fandou po víkendu stráveném na Kolešovce sedíme opět v Košičanu a v 8:07 směřujeme z Prahy na Moravu. V Hranicích na Moravě přestupujeme na EC Sobieski a v poledne jsme na ostravském nádraží Svinov. Zde okamžitě přestupujeme na Os 3413 a ve 12:16 odjíždíme do Českého Těšína, kde jsme v 13:05.

ObrazekMáme pořádný hlad, tak navštěvujeme nádražní bufet. Zjišťujeme, že je lepší než sousední restaurace, kde jsme udělali nevalnou zkušenost minulý týden. Hotovky jsou dobré a pivní trubky nesmrdí. Pak podcházíme nádraží a jdeme do Billy doplnit zásoby. Zde mají u okénka výbornou točenou zmrzlinu za 11,-Kč a také nacházíme příjemnou klimatizovanou restauraci. Tak snad příště.
Ve 14:19 opouštíme Český Těšín a v 15:13 přijíždí náš Os 2909 do Mostů u Jablunkova – zastávka. Jsme už za hřebenovým tunelem. Pod námi je Čadca, kde náš pantograf končí. My stoupáme obcí po modré značce vzhůru. Postupně se otevírají panoramata slovenských hor až po Malou Fatru. Pak nás pohltí beskydské lesy a nás čeká prudký výstup. Po pěti kilometrech jsme na hřebeni u chaty Severka. Dál už nás čeká pohodová kilometrová procházka na chatu Skalka.
ObrazekChata Skalka patří Klubu českých turistů. Po požáru svítí a voní novotou. Překvapuje, že jsme zde téměř sami. Ubytování je za velmi příjemné ceny a v jídelně nabízí typickou beskydskou kuchyni, včetně halušek s bryndzou. Po večeři se vracíme trochu výše na Severku a kocháme se panoramaty hor. Na východě se tyčí fatranský Kriváň, na jihu v zapadajícím slunci dominuje Lysá hora a na západě pod námi jsou neproniknutelné lesy pralesa Mionší. Jen komáři sem nějak nepatří. Vracíme se tedy na příjemný pokoj a jdeme spát.
Po snídani balíme a v osm hodin odcházíme po červené do Mostů na hlavní stanici. Jsou to 4km. V 9:57 nám odjíždí Os 2924 do Bohumína, tam jsme v 11:11. Zde si kupujeme u okénka bagety a chlazené pití. V 11:38 nastupujeme do EC Praha a v Praze na hl.n. vystupujeme v 15:54. Máme za sebou další etapou našeho prázdninového putování.
http://chata-skalka.cz/
http://www.jablunkov.ic.cz/
http://www.mostyujablunkova.cz/
http://kamzajit.cz/mesto/mosty-u-jablunkova.php
http://www.beskydy-info.cz/
http://www.beskydy.ochranaprirody.cz/
http://infojeseniky.cz/Czechia/Content/clanek.aspx?clanekid=4594&lid=1&dabs=9
http://toulky.wu.cz/13mionsi/14.htm

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

High Blood Insist upon associated with older people

(AEmamyUnamybex, 8. 10. 2018 5:07)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-coeur/

Momentous Blood Press - Hypertension

(ACatDeesty, 28. 7. 2018 10:23)

Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-ou-acheter/