Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kokořín

29. 2. 2008

Je krásné únorové odpoledne roku 2008. Franta má jarní prázdniny a my se nacházíme v Kokořínském údolí. Všude okolo nás vládnou odstíny zelené a zejména modré barvy. To se bledě modré nebe odráží v korálkách místních rybníků a vytváří překvapivé barevné kombinace.

 

Obrazek

S Fandou putujeme po červené značce od Kokořínského Dolu na sever. Na malém parkovišti, které je zcela opuštěné, uhýbáme doleva po modré vzhůru. Po pravé ruce nad námi se rýsuje proti modré obloze krásná silueta romantického hradu Kokořína. Putujeme po okolních kopcích a obdivujeme nečekané, krásné vyhlídky na hrad. Zimní termín je jasnou výhodou, protože pohledům nebrání zelená vegetace. Navíc jsou skvělé světelné podmínky a nikde žádní turisté.
Daní je neexistence otevřené hospody se slušným jídlem. Vydáváme se tedy až do Mšena. Cesta po zelené značce trvá hodinu a kousek. Městečko Mšeno je poněkud oprýskané jako před dvaceti lety, kdy jsem tu byl naposledy. Na náměstí však funguje dobrá restaurace U zlatého lva. Za lidové ceny nabízejí jídelní lístek kvalitních hotovek. Buchtičky se šodó mají za 45 korunek - a pořádnou porci. Atmosféra je typicky maloměstská, zakouřeno není. Ale je všední den, neznám víkendovou situaci.
Do Mšena zajíždí lokálka z Mladé Boleslavi do Mělníka. Další zastávkou je Kanina. Obě tyto stanice jsou nejvhodnější pro návštěvu Kokořína a jeho okolí. O víkendu odjíždí z hlavního nádraží v Praze osobák v 7:35 do Všetat. Zde přestoupíme na vlak do Mělníka a dále na lokálku do Mladé Boleslavi. Nejsou to problémové přestupy a v Kanině jsme v 9:42. Tady se dáme po silničce ve směru jízdy vlaku doleva přes pole k lesu. Po hodince jsme na Kokoříně. Odpoledne odjíždí vlak z Kaniny v 16:10. Ze Mšena o pár minut dříve. Přes stejné přestupní body se dostaneme do Prahy v 18:39 (hl.n.).
http://www.kokorin.cz/
http://www.kokorin.estranky.cz/
http://www.kokorin-kokorinsko.cz/
http://www.hrad-kokorin.cz/uvod.html

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář