Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přerov nad Labem.

1. 9. 2008

 

Poprvé jsme tento rodinný výlet absolvovali před osmi lety. To byl ještě Frantík ve sporťáku, jehož terénní úprava umožňovala průjezd polních i lesních cest. Na vysočanském nádraží v Praze jsme nastoupili do panťáku, vystoupili na nádraží v Čelákovicích a pokračovali po zelené značce podél Labe. Tato část cesty je za pěkného počasí krásná. Horší to bylo, když cesta zahnula do lužního lesa. Jeho kilometrový průchod byl martýriem způsobeným neuvěřitelným náletem komárů. Následný úsek polní cestou do Přerova ke skanzenu už byl bezproblémový.

Letos je už možné dojet osobním vlakem jednu zastávku za čelákovické nádraží – na Čelákovice -Jiřina. Tím odpadne trochu nezáživný průchod obcí. Cesta podél Labe i lesem zůstává – množství komárů závisí na našem štěstí či smůle. Mohlo to být horší.

Obrazek

Skanzen je ve výrazně lepším stavu než před osmi lety. Vesnická pohoda 19. století je všudypřítomná. Větší idyla je snad jen ve skanzenu v Kouřimi. Zato velkoskanzeny na východní Moravě takovou příjemnou pohodu určitě nenabízejí. Přispívá tomu i fakt, že jsme v Přerově v pátek dopoledne. O prázdninách je tu s námi jen jedna rodinka z Prahy.

Obec už nabízí i určité turistické zázemí – hospodu, cukrárnu a penzion, jehož majitelem je Tomáš Skuhravý, bombér z MS ve fotbale v roce 1990. Ale tam jsme nebyli, tak nemohu posoudit. Stejně tak míjíme i poutač ukazující k soukromé expozici historických motocyklů. Ale pro někoho může být zajímavá.

Cesta od vlaku v Čelákovicích je dlouhá asi čtyři kilometry.

http://www.prerovnl.cz/
http://www.skanzeny.eu/?ID=164
http://www.volny.cz/motovelo/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re Moto-Velo

(Milan Švehla, 29. 9. 2008 20:37)

Já bych muzeum i navštívil, ale byl jsem přehlasován zbytkem rodiny ...

Moto-Velo

(Jiří Bašný, 29. 9. 2008 13:27)

Škoda že jste muzeum moto a velo nenavštívili. Je rozděleno na půlku kola-motorky plus vše k tomu příslušné, a rozhodně stojí za prohlídku i když vám motorové pšukavky zase až tak moc neříkají.....