Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roztoky u Prahy.

14. 3. 2007

Roztoky vždy byly vyhledávaným výletním městem Pražáků. Dnes sem jede kromě vlaků i příměstská autobusová doprava. Na obou druzích dopravy lze využít jízdní doklady pražské MHD.

ObrazekV sobotu 19.8.2006 jsme se sjeli v Praze-Libni u bývalých loděnic. Bylo nás několik na krosových kolech. Po pravém břehu Vltavy, za slunečného počasí, jsme pomalu ve skupince šlapali do Tróje a dál za zoologickou zahradu. Zde jsme využili služeb přívozu a na průkazky MHD překonali i s koly Vltavu. Na sedleckém břehu zrovna kvůli rekonstrukci vozovky nejezdila auta, a tak zde dočasně vznikla super cyklostezka až k roztockému zámku. http://www.zaket.cz//8x4_texty_tisk.php?id=25
ObrazekV Roztokách na zámku sídlí Středočeské muzeum. Krásná, i když malá, je okolní zahrada. Navíc byla oživena množstvím plastik. Zde jsme si dali svačinu, u jezírka odpočinuli a pokračovali na Levý Hradec. Tam už jsme nedojeli. Frantík se netrefil do podjezdu pod nádražím v Roztokách, ale přímo hlavou do kamenné zdi. Měl předepsanou helmu – naštěstí. Ta byla nadranc, hlava nikoliv až na levé obočí, které krvácelo jako u knokautovaného boxera. Pod vlivem trvajícího krvácení navíc pozvolna upadal do šoku. ObrazekTen by byl nebezpečný. Na nádraží se mi podařilo zavolat záchranku, ženská část pelotonu zatím dostala pod kontrolu krvácení. To zklidnilo i Frantu. Přestal se bát, že vykrvácí.
Po odjezdu sanity s rodinou do nemocnice jsem zůstal na nádraží se třemi koly. Je třeba uznat, že personál vlaku byl vstřícný, a tak jsem se po zaplacení dvaceti korunek za každé kolo dostal až na Masarykovo nádraží se všemi bicykly.

Trochu problematická byla i cesta metrem domů. Ale to už jsem byl pohromadě nejen s manželkou, ale i se sešitým a opět pohodovým synem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář