Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvůr Králové nad Labem – safari.

9. 11. 2008

Ukázat synovi slavné východočeské safari jsem považoval za svoji otcovskou povinnost. Vstupné není předražené – dospělý 150,- , děti 90,- a existují různé slevy. My jsme využili tu od klubu Čtyřlístek. Další chytačky na peníze je lépe obejít. Mám na mysli hlavně místní vláček, který za drahé peníze vozí líné turisty několik set metrů od brány na autobus projíždějící vlastní safari. Daleko lepší je polovolné výběhy africké zvěře obejít pěšky. Autobusy jsou pak už zcela zdarma, tedy v ceně vstupenky. A jsou povinné. Jinak se do uzavřené zóny safari mezi volně žijící zvěř nepodíváte. A stojí to za to! Řidiči projíždí krokem mezi zvěří a zároveň podávají zajímavý výklad. Zejména průjezd stádem nebezpečných pakoňů byl nezapomenutelný. Šelmy zde nejsou. Za nimi se musí do jiné a již klasické části ZOO. Tam jsou pavilóny i jiných zvířat, z nichž mnohé třeba v Praze neuvidíme. Například hrošíci liberijští nepřežili pražské povodně v roce 2002, ve Dvoře dobře vegetují. Typickým zvířetem pro tuto zahradu jsou nosorožci, zejména pak jejich tzv. bílá a velmi ohrožená varianta. Celkově dávám tuto ZOO na druhé místo mezi těmi, které jsem v Česku navštívil, hned za Zlín.


Obrazek


V poledne jsme dostali hlad. Možností oběda bylo více, my z nich využili nabídku zahradní Pizzérie u žiraf. Po chvilce čekání jsme se dočkali docela kvalitní pizzy za 90,- Kč, i když trochu menší. Stačila.
Na prohlídku je vhodné si vyhradit alespoň čtyři hodiny. Celou návštěvu doporučují naplánovat ve spolupráci s elektronickým vyhledávačem vlakových spojeních – viz hlavní odkazy.
http://www.zoodk.cz/
http://www.dvurkralove.cz/
http://www.muzeumdk.cz/

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář