Jdi na obsah Jdi na menu
 


Loket.

3. 10. 2007

 

Ve čtvrtek 2.8.2007 vystupujeme na chodovském nádraží z Excelsioru, který nás přivezl z Českého Těšína. Na vedlejší koleji již čeká na náš mírně zpožděný noční rychlík malá lokálka do Lokte. Jelikož přestupuje několik menších skupin turistů, je více než slušně zaplněná. Odjíždíme v 9:06 a vystupujeme po jedenácti minutách jízdy krásnými lesy.

ObrazekV Lokti přecházíme most a držíce se davu vystupujeme středověkými uličkami vzhůru na hrad. Ten sice prochází dlouholetou rekonstrukcí, přesto působí impozantním středověkým dojmem a je velmi fotogenický. Prohlídka trvá necelou hodinu, ale hodně záleží na „ukecanosti“ průvodce. My máme z našeho pohledu smůlu – je to téměř ochotnické představení ve stylu one man show – a my musíme stihnout daný rychlík na Prahu, abych nezmeškal nástup směny. V ceně prohlídky (již bez průvodce) je také návštěva věže, expozice porcelánu a středověkého vězení. Porcelán musíme vynechat, ale vězení alespoň probíhám. Čekal jsem klasiku dnešních hradů, ale ve zdejším autentickém prostředí je dojem skutečně mimořádný, pro slabší povahy snad až nevhodný. Takto to zde zřejmě skutečně probíhalo.
ObrazekMěsto Loket je skanzenem pro solventní turisty. Historická část je skutečně hezky upravená, turistů je zde krátce po premiéře nové bondovky, jež se tu točila, také dost. Ale kvalita služeb je kdesi na začátku devadesátých let. Nám stačí zkušenost se zdejším IC. Slečna v něm všem tvrdí, že jsou jen soukromé íčko, a že turistické informace k nim nechodí. Nám a jedné paní dosti neochotně našla autobusové spojení do Sokolova, jenž se ovšem v reálu nekonalo. Zato obchodně si v tomto íčku počínají zdatně. Mapy mají o dvacet korun předražené a sortiment nabízeného zboží pro hordy cizinců silně připomíná Karlovu ulici v Praze.
Když za mostem na malém nádražíčku zjišťujeme, že autobusem se na náš rychlík nedostaneme, je už dosti pozdě. Stěžovat si na mylné informace z IC nemá smysl. Raději bereme nohy na ramena a po trati s Frantou mašírujeme do Nového Sedla u Lokte. Normálně to nedělám, ale co mi zbývá? Vše dopadá dobře.Ve 12:21 nám jede osobák z Chebu a ve 12:38 jsme v Karlových Varech na horním nádraží.
Toto nádraží je stále stejně neútulné. Restaurace je pořád zavřená, a tak zbývá nám už známý venkovní stánek s teplým občerstvením a pivem. Stíháme rychlý oběd a ve 13:12 nám jede R 617 „Krušnohor“. Bez přestupu jsme v 16:21 v Praze – Holešovicích. Směnu stíhám.
http://mujweb.cz/Cestovani/hrady/encyklopedie/loket.htm
http://www.hradloket.cz/content.php?pageID=99
http://loket.cz/index.php
http://loket.ceskehory.cz/
http://www.jetel.cz/loket.php

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář