Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mariánské Lázně.

5. 5. 2007

 

V srpnu 2002 jsme jeli s Frantíkem jedním z prvních vlaků podél opadající Berounky. Naše EC jelo jako osobák z Prahy až do Berouna. Pantografy ještě nejezdily. Všude kolem byl obraz zkázy – chaty na stromech, auta na hromadách, místo zahrádek bahno a vyvrácené stromy.

ObrazekV rámci týdenní síťovky jsme se vydali do Mariánských Lázních. Zde povodňová vlna začínala, město již bylo čisté, jen vylepené vyhlášky upozorňovaly na problémy s pitnou vodou. Od lehce zanedbaného vlakového nádraží jezdí trolejbus po hlavní třídě až do lázeňské čtvrti, kde se točí kolem nejstarších léčebných domů a hotelů. Zde jsme vystoupili.
V prosluněném dni jsme nasávali typickou lázeňskou atmosféru. Dali jsme si zmrzlinu a navštívili Lesní pramen (pár kroků směrem na Kynžvart). JeObrazekdná se o nejchutnější léčebnou vodu, kterou znám. Prý je z ní skvělá káva. Pak jsme se vrátili kousek zpět, prošli centrální park a nevynechali ani kolonádu. ObrazekCílem byla fontána vedle kolonády. Zrovna bylo těsně před pravidelnou produkcí. Souznění hudby a vody je výborné, ale ještě větším zážitkem je noční show doplněná barvami. Zažil jsem ji o dovolené v roce 1988 a dodnes na ni vzpomínám.Obrazek Tehdy jsem prošel i horní část lázní – okolo golfového hřiště, v té době téměř jediného u nás. Lázeňské chodníčky zde plynule navazují na turistické trasy přes Slavkovský les.
S Frantou na podobné procházky už čas nebyl. Bylo by to také pro čtyřletého kluka moc náročné. Vrátili jsme se trolejbusem k nádraží a vyčkali na Eurocity z Norimberka. V kupé nám dělaly velice nesmělou společnost dvě japonské studentky. ObrazekŠkoda, že dnes na této trati už žádné EC či IC nejezdí. Vlastně letos byly omezeny i běžné rychlíkové spoje, které jsou navíc u Stříbra přerušované náhradní autobusovou dopravou. Snad se po dostavbě koridoru situace na trati Plzeň – Cheb opět zlepší. Zůstaly však spoje do Františkových Lázních, tak mohu z Prahy do Mariánských Lázních a zpět doporučit třeba tyto spoje: z Prahy hl.n. v 8:16 rychlíkem R 650, příjezd do Mar. Lázních v 11:14; zpět z Mar. Lázních v 16:39 s R 757, příjezd do Prahy hl.n. v 19:45. Připomínám, že o všech sobotách a nedělích lze využít SONE+ za 360,- pro 2 dospělé a 3 děti.
http://www.marianskelazne.cz/cs/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář