Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tisovský vrch

20. 12. 2006

V pondělí 10.7.2006 ráno vyjíždíme lokálkou z Karlových Var vzhůru do Krušných hor. Projíždíme Nejdkem a vystupujeme v Nových Hamrech. Po dobrodružné noci máme hlad. Na návsi navštěvujeme konzum a poté na lavičce se synem spolu namáčíme kolečka gothaje do kelímku s hořčicí. Housky jsou skvělé, je jasná obloha a zpívají ptáci. Je nám fajn. Moc. Hlavně Frantovi.

ObrazekObčerstveni stoupáme po značce vzhůru podél trati. Po hodině pomalé chůze s krosnou na zádech značka uhýbá vlevo do prudšího svahu. Supíme do slušného kopce, slunce už připaluje. Náhle se mezi houštím nad námi objevuje pěkná kamenná rozhledna. Jsme na Tisovském vrchu. Rozhledně místní říkají Pajndl. Je volně přístupná – i v pondělí. Vstupné není komu platit. Celkový stav je přitom uspokojující. Při vstupu se bolestivě bouchám do hlavy. Výhled je kruhový, ničím nestíněný. Vidíme Sokolovsko, hlavní hřeben Krušných hor i s Klínovcem, Doupovské hory, Slavkovský les a pod ním schoulené Karlovy Vary. Podobně krásný výhled jsme měli předloni z Háje u Aše.
Sestupujeme do Nejdku. Cestou potkáváme restauraci Na vyhlídce, která se tváří Obrazeknebezpečně draze. Za příjemnou cenu mají ovšem velice dobré polední menu. Z terasy máme Nejdek jako na dlani. Při jídle začíná trochu pršet. Sbíháme do města, v informacích kupujeme turistickou známku a prcháme na vlak. Ve Varech je opět jasné počasí. Necháme si poradit a jdeme se vykoupat na veřejné koupaliště Rolava. Voda je čistá a chladná. Ceny téměř žádné.

Osvěženi spěcháme rozpálenými ulicemi zpět na nádraží. V rychlíku na Prahu zaujímáme v kupé polohu ležmo. Doháníme noční deficit a současně se snažíme hlídat si věci. Večer nás doma čeká maminka. Vykoupat, vybalit malou krosnu, sbalit velkou krosnu se stanem a spát. Dle itineráře nám ráno jede Klidná síla do Jeseníku. Začne druhá část dovolené.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář